Doha: Ćwierćfinałowe rozstrzygnięcia

53

Faworyzowane zawodniczki awansowały dziś do półfinałów gry pojedynczej w Katarze.

Garbine Muguruza była w nie lada tarapatach poczas starcia z Caroline Garcią. Hiszpanka w pierwszym, nieudanym dla siebie secie uległa 3:6 i wiedziała, że o awans nie będzie łatwo. W drugiej odsłonie zaczęła grać coraz lepiej i popełniała mniej niewymuszonych błędów. Jej rywalka zdecydowanie zgubiła rytm i turniejowa trójka triumfowała 6:1. W trzeciej partii, mistrzyni Wimbledonu przy stanie 2:2 przełamała serwis oponentki i przewagi nie oddała do końca meczu. Rezultat – 2:1.

Simona Halep podejmowała Amerykankę Catherine Bellis. Rumunka premierowego seta wygrała do zera, a w drugim oddała zaledwie 4 gemy. 26 latka nie rozegra jednak swojego półfinałowego starcia z Muguruzą, z powodu kontuzji stopy, która zmusiła ją do wycofania się z dalszych losów turnieju

W najciekawszym pojedynku dnia Caroline Wozniacki mierzyła się z Angelique Kerber. Dunka, choć w pierwszym secie przegrywała ze stratą break’a, ostatecznie wygrała 7:6. Rywalka natychmiast pokazała, że nie zamierza składać broni i w kolejnym secie rozbiła tegoroczną mistrzynię z Antypodów 6:1. W decydującej rozgrywce lepsza okazała się zawodniczka polskiego pochodzenia, wynikiem 6:3.

Petra Kvitova awans do 1/2 finału wywalczyła przez krecz Julii Goerges. Niemka przy wyniku 4:6 1:2 postanowiła poddać spotkanie z powodu urazu biodra.