Doha: Ćwierćfinał nie dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska straci kolejne punkty w rankingu WTA. Najlepsza polska tenisistka już w II rundzie Qatar Total Open (pula nagród: 776 000 dolarów) przegrała 5:7 3:6 z Caroline Wozniacki (Dania). W zeszłym roku biało-czerwona dotarła w tej imprezie do półfinału.

Pojedynki Polki i Dunki niemal zawsze są bardzo wyrównane. Obie panie doskonale się znają i spędzają ze sobą wiele czasu także poza kortem, ponieważ się przyjaźnią. Dzisiaj stanęły naprzeciw siebie po raz szesnasty w oficjalnym meczu. Od teraz Wozniacki prowadzi już 10:6 w bezpośrednich rywalizacjach.

W trakcie pojedynku dochodziło do wielu długich wymian. Obie tenisistki wystrzegały się niewymuszonych błędów i zażarcie walczyły o każdy punkt. Pierwszy set był niezwykle zacięty i choć na samym początku doszło do dwóch przełamań, to żadna z zawodniczek nie potrafiła odskoczyć rywalce na dwa gemy. Pierwsza uczyniła to Wozniacki, która w jedenastym gemie przełamała po raz drugi Polkę i objęła prowadzenie 6:5. Po zmianie stron wykorzystała drugą piłkę setową i mogła cieszyć się ze zwycięstwa 7:5 w pierwszej partii.

W drugiej partii przewaga Dunki była już wyraźniejsza. Wozniacki już w pierwszym gemie przełamała Radwańską, a później była bliska podwyższenia prowadzenia. Sama świetnie spisywała się we własnych gemach serwisowych, w czym pomagała jej olbrzymia regularność i skuteczność pierwszego podania. Radwańska była momentami bezradna, a w ostatnim gemie straciła już nadzieję na zwycięstwo. Polka popełniła kilka prostych błędów i po raz czwarty w meczu dała się przełamać, co poskutkowało porażką 5:7 3:6.

Wozniacki jeszcze dzisiaj rozegra pojedynek ćwierćfinałowy. Jej przeciwniczką będzie Lauren Davis (USA), która rozpoczynała zmagania w Doha od kwalifikacji.

_

Wynik meczu 1/8 finału:

Caroline Wozniacki (Dania) – Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 5:7 3:6