Den Bosch: Zwycięskie otwarcie Kubota i Melo

Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Marcelo Melo w swoim inauguracyjnym w tym sezonie meczu na nawierzchni trawiastej pokonali Yuichiego Sugitę oraz Donalda Younga 6:4, 6:2 i awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w s-Hertogenbosch.

Mimo jednostronnego wyniku, obrońcy zdobytego przed rokiem trofeum, szczególnie na początku napotkali na pewien opór po drugiej stronie siatki i w trzecim oraz piątym gemie musieli bronić się przed utratą własnego podania. Ta sztuka im się udała, a następnie sami, przy stanie 3:2 pozbawili rywali ich serwisu. Po chwili japońsko-amerykański duet „na sucho” zdobył przełamanie powrotne, lecz ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało do Polaka i Brazylijczyka, którzy w 10. gemie wygrali decydujący punkt i zapisali ją na swoim koncie wynikiem 6:4.

Drugą partię zwycięzcy ubiegłorocznego Wimbledonu zaczęli w znakomitym stylu, dwukrotnie przełamując Sugitę oraz Younga i obejmując prowadzenie 4:0. Ci błyskawicznie zdołali jednego breaka, ale na więcej najwyżej rozstawiony w imprezie debel już im tego dnia nie pozwolił. Przy stanie 5:2 raz jeszcze odebrali oponentom ich podaniu i po 58 minutach zakończyli cały pojedynek rezultatem 6:4, 6:2.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami pary Kubot/Melo będą zwycięzcy pojedynku pomiędzy Sanderem Arendsem i Matwe Middelkoopem, a Andreasem Seppim oraz Andriejem Wasilewskim.


Pierwsza runda:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia, 1) – Yuichi Sugita/Donald Young (Japonia/USA) 6:4, 6:2.