Den Bosch: Zverev znokautował ,,szczęśliwego przegranego”

35

Czterech najwyżej rozstawionych tenisistów awansowało do półfinałów Ricoh Open (pula nagród: 589 185 euro). Najmniej gemów ze wszystkich stracił do tej pory Alexander Zverev (Niemcy).

Rozstawiony z numerem drugim Niemiec wygrał w ćwierćfinale 6:0 6:4 z Julienem Benneteau (Francja). Reprezentant Trójkolorowych nie miał w tym pojedynku nic do stracenia, ale nawet takie nastawienie nie pomogło mu w nawiązaniu wyrównanej walki. Jednostronny był zwłaszcza pierwszy set, w którym ,,szczęśliwy przegrany” z kwalifikacji zdobył tylko 11 punktów.Spotkanie trwało zaledwie 56 minut.

Półfinałowym przeciwnikiem Zvereva będzie Gilles Muller (Luksemburg). Turniejowa ,,czwórka” pokonała w ćwierćfinale 6:3 3:6 6:4 Aljaza Bedene (Wielka Brytania).  W decydującym secie Brytyjczyk prowadził z przewagą przełamania, ale nie udało mu się dowieźć przewagi do mety.

W drugim półfinale naprzeciw siebie staną 28-letni Marin Cilic i 38-letni Ivo Karlovic, czyli dwaj najwyżej sklasyfikowani Chorwaci w rankingu ATP. Młodszy z nich został rozstawiony w Den Bosch z numerem pierwszym. W ćwierćfinale wygrał 6:3 7:5 z Vaskiem Pospisilem (Kanada). Było to jego 50. zwycięstwo w karierze odniesione na korcie trawiastym. Z kolei Karlovic pokonał 6:4 6:4 Daniła Miedwiediewa (Rosja), którego przygoda z holenderską impreza rozpoczęła się od kwalifikacji.