Den Bosch: Kubot i Melo zwycięzcami turnieju

33
zimbio.com

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zwyciężyli w turnieju na trawiastych kortach w holenderskim Den Bosch. Polsko-brazylijska para pokonała w finale reprezentanta Republiki Południowej Afryki Ravena Klaasena oraz Amerykanina Rajeeva Rama. Dla Kubota i Melo jest to już trzeci tytuł w tym sezonie.

W drodze do finału, Polak i Brazylijczyk stracili tylko jednego seta. W pierwszych dwóch rundach ich spotkania kończyły się w dwóch setach. W półfinale polsko-brazylijska para straciła partię w meczu z Michaelem Venusem z Nowej Zelandii oraz z Andre Sa z Brazylii. W meczu o tytuł rywalami Kubota i Melo byli Raven Klaasen z Republiki Południowej Afryki oraz Rajeev Ram ze Stanów Zjednoczonych, którzy również po drodze do finału stracili tylko jedną partię.

W pierwszym secie przez długi czas obie pary świetnie radziły sobie w swoich gemach serwisowych. Kluczowy okazał się gem ósmy, gdzie Kubot i Melo wygrali gem serwisowy swoich rywali. Po chwili „dołożyli” wygranego gema przy swoim serwisie i wygrali premierową odsłonę 6:3. W drugiej partii przełamanie na korzyść polsko-brazylijskiej pary nastąpiło szybciej, bo już w trzecim gemie. Tym razem również to wystarczyło do zwycięstwa. Mecz zakończył się w nieco ponad godzinę, a Polak i Brazylijczyk mogli świętować trzecie trofeum w tym roku.

Kubot/Melo (Polska/Brazylia, 1) – Klaasen/Ram (RPA/USA, 2) 6:3 6:4