Den Bosch: Kontaveit z pierwszym tytułem w karierze

80

Anett Kontaveit zwyciężyła w turnieju WTA w holenderskim Den Bosch. W meczu finałowym Estonka pokonała w dwóch setach Rosjankę Natalię Wichłancewą. Dla Kontaveit jest to pierwszy zawodowy tytuł w karierze.

Obie tenisistki świetnie radziły sobie w tym turnieju w drodze do finału. Wichłancewa pokonała kolejno Cornelię Lister ze Szwecji, Andreę Petkovic z Niemiec, Arantxę Rus z Holandii oraz Anę Konjuh z Chorwacji. Z kolei Kontaveit poradziła sobie z Czeszką Kristyną Pliskovą, Belgijką Kirsten Flipkens, Niemką Cariną Witthoeft oraz Ukrainką Lesią Tsurenko.

W pierwszym secie meczu finałowego zaznaczyła się wyraźna przewaga Estonki, która dwukrotnie przełamała swoją rywalkę, sama nie tracąc przy tym swojego podania. W drugiej partii walka była bardziej wyrównana. Rosjanka prowadziła już 3:1, jednak od tego momentu przegrała 5 kolejnych gemów. Świetna końcówka w wykonaniu Kontaveit dała jej piersze w karierze zwycięstwo w turnieju WTA.