Den Bosch: Kokkinakis doczekał się na zwycięstwo

41

Przez ostatnie dwadzieścia dwa miesiące Thanasi Kokkinakis (Australia) nie wygrał ani jednego spotkania w turnieju głównym ATP. Zła passa, spowodowana urazami barku i mięśni brzucha, została przerwana w I rundzie Ricoh Open (pula nagród: 589 185 euro).

21-letni Australijczyk sklasyfikowany jest obecnie w dziesiątej setce rankingu ATP. W Den Bosch skorzystał z ,,zamrożonego rankingu”, dzięki czemu rozpoczął zmagania od turnieju głównego. W 1. rundzie pokonał 6:4 7:5 Michaiła Jużnego (Rosja). Zwycięstwo nad tak utytułowanym przeciwnikiem na pewno doda Kokkinakisowi dużo pewności siebie. Kolejnym rywalem Australijczyka będzie Danił Miedwiediew (Rosja), który wyeliminował rozstawionego z numerem szóstym Robina Haase (Holandia).

Haase nie był jedynym rozstawionym tenisistą, który wypadł za burtę turnieju. Porażki doznał również rozstawiony z numerem piątym Steve Darcis (Belgia). Turniejowa ,,piątka” przegrała 2:6 6:7(3) z Oleksandrem Dołgopołowem (Ukraina). Obaj zawodnicy mieli w tym roku problemy zdrowotne, ale dzisiejszy pojedynek wyraźnie wskazał, który zawodnik jest bliższy powrotu do optymalnej formy. O awans do ćwierćfinału Dołgopołow powalczy z Vaskiem Pospisilem (Kanada).

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali we wtorek ,,szczęśliwi przegrani” z kwalifikacji. Drugą szansę wykorzystał jedynie Julien Benneteau (Francja). Finalista zeszłorocznego Wimbledonu w grze podwójnej pokonał 3:6 6:4 7:6(5) Jewgienija Donskoja (Rosja), choć w decydującym secie roztrwonił przewagę przełamania. Nie popisał się za to Jason Jung (Tajwan), który w drabince głównej zastąpił Hyeon Chunga (Korea Południowa). 27-letni tenisista z Tajwanu uległ 4:6 2:6 Ernesto Escobedo (USA). Mecz trwał tylko godzinę i cztery minuty.