Davis Cup: Remis po pierwszym dniu w starciu Kazachstan-Włochy

40

Mikhail+Kukushkin+St+Petersburg+Open+2010+j1rO-lw_DoplReprezentacja Kazachstanu remisuje 1-1 z Włochami po pierwszym dniu rywalizacji w I rundzie Pucharu Davisa. W piątek pierwsi na kort wyszli Mikhail Kukushkin (Kazachstan) oraz Simone Bolelli (Włochy). Zawodnik gospodarzy (spotkania rozgrywane są w Astanie) gładko pokonał rywala nie oddając mu nawet jednego seta (7:6 6:1 6:2). Włoch na hardzie nie potrafi grać tak dobrze jak na ziemi, dlatego z doświadczonym Kukushkinem nie miał większych szans.

Remis dla kraju z półwyspu Apenińskiego zapewnił Andreas Sepii (Włochy), który pokonał 3:1 (6:3 6:3 6:7 6:2) Andrey’a Golubeva (Kazachstan). To spotkanie było na pewno bardziej wyrównane i gospodarze mogli liczyć na małą niespodziankę. Golubev w ostatnich tygodniach nie grał najgorzej, ale niestety w meczu przeciwko Seppiemu nie podołał. Po czterech setach przegrał i to oznaczało remis w pierwszym dniu rywalizacji.

Kazachstan – Włochy 1-1

Mikhail Kukushkin – Simone Bolelli 7:6 (6) 6:1 6:2

Andrey Golubev – Andreas Seppi 3:6 3:6 7:6 (5) 2:6