Cincinnati: Tiafoe przerwał zwycięską serię Zvereva

38

Alexander Zverev (Niemcy) nie wygra trzeciego turnieju z rzędu. Wschodząca gwiazda tenisa nie miała sobie równych w Waszyngtonie i Montrealu, natomiast w Cincinnati porażki doznała już w II rundzie. Lepszy od Zvereva okazał się 19-letni Francis Tiafoe (USA).

Czarnoskóry Amerykanin jest tylko dziewięć miesięcy młodszy od Zvereva. On również zapowiada się na czołowego gracza, ale dotąd pozostawał w cieniu reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów. Tiafoe do pojedynku podchodził w pełni sił, natomiast Alexander Zverev przez ostatnie dwa tygodnie był niezwykle zapracowany. Na pewno miało to niebagatelny wpływ na końcowy rezultat – reprezentant gospodarzy wygrał 4:6 6:3 6:4 i po raz pierwszy w karierze mógł cieszyć się ze zwycięstwa nad tenisistą z czołowej dziesiątki rankingu. W 1/8 finału rywalem Tiafoe będzie rozstawiony z numerem czternastym John Isner (USA), który w dwóch pierwszych meczach nie stracił ani jednego seta.

Najwyżej rozstawionym tenisistą w dolnej połowie drabinki jest na tę chwilę Grigor Dimitrow (Bułgaria). Turniejowa ,,siódemka” miała w pierwszej rundzie ,,wolny los”, natomiast w drugiej wygrała 7:6(5) 6:4 z Feliciano Lopezem (Hiszpania). Dla Bułgara było to już trzydzieste zwycięstwo w obecnym sezonie. O kolejne będzie niezwykle trudno, ponieważ po przeciwnej stronie siatki stanie Juan Martin del Potro (Argentyna). ,,Wieża z Tandil” pokonała w II rundzie 6:4 6:4 Mitchella Kruegera (USA), który do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje. Do tej pory Dimitrow i del Potro mierzyli się ze sobą pięciokrotnie, za każdym razem górą był Argentyńczyk.

Od pewnego zwycięstwa zmagania w Cincinnati rozpoczął Rafael Nadal (Hiszpania). Na 31-latku z Majorki nie ciąży większa presja, ponieważ niezależnie od osiągniętego wyniku powróci na fotel lidera rankingu ATP. W II rundzie Nadal wygrał 6:3 6:4 z Richardem Gasquetem (Francja), który obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych.