Cincinnati: Radwańska i Linette mogą się ze sobą zmierzyć w 2. rundzie

38

Agnieszka Radwańska i Magda Linette wystąpią w turnieju głównym Western&Southern Open (pula nagród: 2 836 904 dolarów). Druga z wymienionych w weekend udanie przeszła przez kwalifikacje. Jeśli obie Polki wygryją pierwsze mecze, to w II rundzie staną naprzeciw siebie.

Linette w meczu, który zadecydował o awansie do głównej drabinki, wygrała 6:4 6:3 z Zariną Dijas (Kazachstan). Rywalka dwa i pół roku temu była sklasyfikowana na samym początku czwartej dziesiątki rankingu WTA, ale obecnie nie mieści się nawet w czołowej setce.

Nasza reprezentantka powtórzyła suckes sprzed dwóch lat, kiedy w Tokio wygrała z Dijas 6:2 7:5. Tym razem również nie straciła straciła seta i zaoszczędziła siły przed zmaganiami w turnieju głównym. Spotkanie z reprezentantką Kazachstanu trwało tylko godzinę i 13 minut. Linette zdążyła w tym czasie sześciokrotnie przełamać przeciwniczkę. Dwie godziny dłużej trwało stracie 25-letniej poznanianki w I rundzie kwalifikacji. Dopiero po trzech tie-breakach mogła cieszyć się ze zwycięstwa nad 18-letnią Caroline Dolehide (USA).

W turnieju głównym pierwszą rywalką Linette będzie Francois Abanda (Kanada), która również ma już za sobą dwa rozegrane mecze w Cincinnati. Z kolei rozstawiona z numerem dziesiątym Agnieszka Radwańska ,,skrzyżuje rakiety” z Julią Goerges (Niemcy). Zwyciężczynie obu pojedynków zagrają ze sobą w II rundzie.