Cincinnati: Przerwany mecz obrończyni tytułu

76

W piątek miała się rozpocząć w Cincinnati rywalizacja w ćwierćfinałach. Konieczne będzie jednak rozegranie trzech zaległych spotkań 1/8 finału, ponieważ deszcz pokrzyżował szyki organizatorom. W jednym z nich zobaczymy Karolinę Pliskovą (Czechy).

Liderka rankingu WTA broni w Cincinnati mistrzowskiego tytułu. W 1/8 finału mierzy się z Camilą Giorgi (Włochy), z którą w tym roku przegrała przed własną publicznością w Pradze. Bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, ale przy stanie 3:0 w pierwszym secie zostało ono przerwane przez opady deszczu.  Na lepszą z tego pojedynku czeka już Caroline Wozniacki (Dania), która pokonała 6:4 6:2 Ashleigh Barty (Australia). Ich pojedynek trwał tylko godzinę i siedem minut.

Do ćwierćfinału zdążyła też awansować Simona Halep (Rumunia), która ma nadzieję, że po turnieju w Cincinnati wyprzedzi Pliskovą i rozsiądzie się w fotelu liderki. 25-letnia Rumunka znajduje się w wysokiej formie i w dwóch pierwszych pojedynkach nie straciła seta. W czwartek wygrała po raz czwarty z rzędu z Anastasiją Sevastovą (Łotwa). O awans do półfinału Halep powalczy z Johanną Kontą (Wielka Brytania), z którą ma wyjątkowo niekorzystny bilans bezpośrednich starć. Brytyjka prowadzi trzy do zera, a dwa zwycięstwa odniosła już w 2017 roku.

Niezwykłych emocji dostarczył pojedynek Garbine Muguruzy (Hiszpania) z Madison Keys (USA). Reprezentantka gospodarzy dwukrotnie prowadziła w decydującym secie z przewagą przełamania, a przy stanie 6:5 miała nawet trzy piłki meczowe i własny serwis do dyspozycji. Hiszpanka wydostała się jednak z opresji i ostatecznie wygrała 6:4 3:6 7:6(3). Mecz trwał 2 godziny i 18 minut.