Cincinnati: Linette słabsza w pojedynku kwalifikantek

27

Magda Linette przegrała 6:3 4:6 2:6 z Francoise Abandą (Kanada) w meczu I rundy turnieju głównego Western&Southern Open (pula nagród: 2 836 904 dolarów). 20-latka z Montrealu w II rundzie zmierzy się z Julią Goerges (Niemcy), która ponała… drugą z naszych reprezentantek, Agnieszkę Radwańską.

Dla Abandy i Linette nie był to pierwszy mecz w turnieju. Obie w weekend przedostały się przez dwustopniowe kwalifikacje. W poniedziałek mogły się zregenorować, natomiast we wtorek ruszyły do walki w turnieju głównym. Pierwszy set zakończył się wyraźnym zwycięstwem naszej reprezentantki, ale kolejne dwie partii padły już łupem młodej Kanadyjki.

W pierwszej odsłonie rywalizacji Linette ani razu nie dała się przełamać. Sama zdołała natomiast wygrać już pierwszego gema przy serwisie przeciwniczki. Od początku spotkania znajdowała się więc w korzystnej sytuacji. Na koniec seta podwyższyła jeszcze prowadzenie i pewnie wygrała 6:3. Polka nie poszła jednak za ciosem. W drugim secie przegrywała już 1:5 i wydawało się, że lada moment rozpocznie się trzecia partia. Linette rzuciła się jednak w pogoń i wygrała trzy gemy z rzędu, ale ostatecznie rywalki nie udało się dogonić. Decydująca partia od początku toczyła się pod dyktando Abandy. Po nieco ponad dwóch godzinach rywalizacji Kanadyjka wykorzystała pierwszą piłkę meczową, pieczętując zwycięstwo 3:6 6:4 6:2.

Kiedy polscy kibice poznali drabinkę główną turnieju w Cincinnati, mogli żyć nadzieją, że w II rundzie dojdzie do ,,polskiego” starcia. Obie nasze reprezentantki przegrały jednak spotkania I rundy i o awans do 1/8 finału powalczą ich pogromczynie, Francoise Abanda i Julia Goerges.