Cincinnati: Hurkacz z awansem do imprezy głównej

31
Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Hubert Hurkacz pokonał w finałowej rundzie eliminacji Ivo Karlovicia 7:6(3), 7:6(4) i awansował do głównej drabinki turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami spotkanie 21-letniego Polaka z 18 lat starszym Chorwatem upłynęło pod znakiem dominacji serwisowej obu tenisistów, a o wyniku zadecydowały pojedyncze punkty. Hurkacz i Karlović dali się przełamać zaledwie po jednym razie i co ciekawe, uczynili to w następujących po sobie gemach premierowej odsłony. Jako pierwszy podanie stracił wrocławianin w dziewiątym gemie, lecz po chwili odrobił stratę i zapobiegł przegraniu seta. W tie-breaku najwyżej notowany polski zawodnik popisał się skuteczną końcówką, rozstrzygając go na swoją korzyść wynikiem 7:3.

W drugiej partii obaj gracze jeszcze pewniej bronili swoich podań i nie dopuścili sytuacji, w której musieliby bronić choćby jednego break pointa. Drugą rozgrywkę tie-breakową Hurkacz ponownie zapisał na swoje konto, dzięki czemu po godzinie i 32 minutach mógł cieszyć się z pierwszego w karierze awansu do turnieju głównego z cyklu Masters 1000. Rywalem Polaka w pierwszej rundzie będzie węgierska rakieta numer jeden, Marton Fucsovics. Pojedynek zostanie rozegrany we wtorek.