Chengdu: Kyrgios i Dimitrow poznali przeciwników

15

W bardzo powolnym tempie toczy się na razie turniej ATP w Chengdu (pula nagród: 840 915 dolarów). Czterech najwyżej rozstawionych tenisistów rozpocznie zmagania dopiero od drugiej rundy. Pozostali zawodnicy nie mierzą się tylko z przeciwnikami, ale także z deszczem.

Turniejową ,,jedynką” w Chengdu jest Dominic Thiem (Austria), który wciąż nie wie kto będzie jego pierwszym rywalem. Mecz Konstantina Krawczuka (Rosja) i Di Wu (Chiny) został przeniesiony na środę z powodu opadów deszczu. Rywala poznał za to Nick Kyrgios (Australia), który został rozstawiony z numerem drugim. Tenisista z Antypodów ,,skrzyżuje rakiety” z Kevinem Andersonem (RPA). 30-letni tenisista urodzony w Johannesburgu znalazł już receptę na jednego z reprezentantów Australii. W I rundzie pokonał 6:2 6:4 Jordana Thompsona, do czego potrzebował jedynie godziny i 20 minut. W całym meczu zaserwował dziewięć asów i ani razu nie dał się przełamać.

Wysoką formę z ostatnich tygodni potwierdził Dusan Lajovic (Serbia). 26-latek z Belgradu wygrał 1:6 6:3 6:4 z Federico Delbonisem (Argentyna). Była to już trzecia konfrontacja tych dwóch tenisistów. Lajovic wysunął się na prowadzenie 2:1 w bilansie bezpośrednich spotkań. O awans do ćwierćfinału będzie jednak Serbowi bardzo ciężko. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie bowiem Grigor Dimitrow (Bułgaria), rozstawiony w Chengdu z numerem trzecim.

Na opady deszczu szczególnie mogą narzekać Pablo Carreno Busta (Hiszpania) i Marcos Baghdatis (Cypr). Dopadły ich one bowiem w najgorszym możliwym momencie. Tenisiści powrócą do gry przy stanie 5:5 w trzecim secie, więc od początku będą musieli się wykazać maksymalną koncentracją. Dwa pierwsze sety kończyły się w tym meczu tie-breakami. Co ciekawe, Carreno Busta i Baghdatis to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy spośród tenisistów nierozstawionych.