Chengdu: Fyrstenberg i Carreno Busta zagrają w finale

18

Mariusz Fyrstenberg i Pablo Carreno Busta (Hiszpania) awansowali do finału gry podwójnej Chengdu Open (pula nagród: 840 915 dolarów). W półfinale pokonali 7:6(4) 6:3 Adila Shamasdina (Kanada) i Andreasa Siljestroma (Szwecja).

Polsko-hiszpańska para została rozstawiona z numerem czwartym, choć obaj zawodnicy nigdy ze sobą wcześniej nie grali. Niewiele większym zgraniem mogą się pochwalić Adil Shamasdin i Andreas Siljestrom, którzy nie posiadają stałych partnerów.

W pierwszym secie zanotowano dwa przełamania. Kanadyjczyk i Szwed prowadzili już 3:0, ale dość szybko stracili swoją zaliczkę. Od stanu 3:3 obie pary szły ,,łeb w łeb” i do wyłonienia zwycięzców potrzebny był tie-break. W dodatkowym gemie Fyrstenberg i Carreno Busta nie przegrali ani jednego punktu przy własnym podaniu i pewnie wygrali 7:4.

W drugiej odsłonie gry niewiele się zmieniło i serwujący pewnie wygrywali własne gemy. O końcowym wyniku zadecydowała chwila słabości, którą Shamasdin i Siljestrom mieli w szóstym gemie. Zostali przełamani do 30 co niemal przekreśliło ich szanse na awans do finału. Fyrstenberg i Carreno Busta kontrolowali już sytuację na korcie i spokojnie zmierzali w stronę zwycięstwa w dwóch setach. Wykorzystali już drugą piłkę meczową i po godzinie oraz 16 minutach gry mogli się cieszyć z awansu do finału.

O zdobycie trofeum będzie jednak niezwykle trudno, ponieważ po przeciwnej stronie siatki staną Raven Klaasen (RPA) i Rajeev Ram (USA), którzy zostali rozstawieni w Chengdu z numerem pierwszym. Na razie świetnie wywiązują się z roli faworytów i w drodze do finału nie przegrali ani jednego seta.

_

Wynik meczu 1/2 finału:

Fyrstenberg/Carreno Busta (Polska/Hiszpania, 4) – Shamasdin/Siljestrom (Kanada/Szwecja) 7:6(4) 6:3