Chengdu: Dwa meczbole to za mało. Kyrgios poza burtą turnieju

27

Do sporej niespodzianki doszło już w II rundzie Chengdu Open (pula nagród: 840 915 dolarów). Nick Kyrgios (Australia) miał do dyspozycji dwie piłki meczowe w starciu z Kevinem Andersonem (RPA), ale ostatecznie zszedł z kortu pokonany. Bez najmniejszych problemów do ćwierćfinału awansował za to Dominic Thiem (Austria).

Spotkanie Andersona i Kyrgiosa było bez wątpienia hitem II rundy. Obaj tenisiści wygrali już łącznie pięć turniejów ATP. W roli faworyta widziano Australijczyka, który w tym sezonie przebił się do czołowej dwudziestki rankingu ATP. Z tego grona wypadł z kolei Anderson, który na początku sezonu zmagał się z kontuzjami. Afrykaner potwierdził jednak, że problemy są już za nim i pokonał faworyzowanego przeciwnika 3:6 7:6(6) 6:2. W drugim secie Kyrgios nie potrafił uczynić pożytku z dwóch piłek meczowych, co srogo się na nim zemściło. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Andersona będzie Viktor Troicki (Serbia), który pokonał 6:3 4:6 6:2 Marcosa Baghdatisa (Cypr).

W gronie ośmiu najlepszych tenisistów zameldował się również Dominic Thiem (Austria). 23-letni tenisista z Wiener-Neustadt pokonał 6:4 6:4 Di Wu (Chiny), który nie zawiódł swoich rodaków i momentami nawiązywał wyrównaną walkę z turniejową ,,jedynką”. Kolejnym przeciwnikiem Thiema będzie Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania), znajdujący się obecnie w życiowej formie. 28-letni Katalończyk wygrał 7:6(4) 3:6 6:4 z Yen-Hsunem Lu (Tajwan).

Wydaje się, że do walki o turniejowe zwycięstwo powinien się włączyć Grigor Dimitrow (Bułgaria). Półfinalista Wimbledonu sprzed dwóch lat wygrał 7:6(1) 6:4 z Dusanem Lajoviciem (Serbia) i było to dla niego 200. zwycięstwo w turniejach głównych z cyklu ATP World Tour. O awans do półfinału Dimitrow powalczy z Diego Schwartzmanem (Argentyna), który nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Paolo Lorenzim (Włochy). 24-letni tenisista z Buenos Aires wygrał 6:4 6:0, do czego potrzebował jedynie godzinie i 14 minut.