Charleston: Nastolatki w natarciu, Kasatkina i Ostapenko powalczą w finale

74

Dwie 19-letnie zawodniczki staną naprzeciw siebie w finale Volvo Car Open (pula nagród: 776 000 dolarów). Jelena Ostapenko (Łotwa) i Daria Kasatkina (Rosja) zwycięsko wyszły z półfinałowych batalii i w niedzielny wieczór powalczą o pierwsze trofeum w karierze.

Do półfinałów w Charlestonie przedostały się aż trzy nierozstawione tenisistki. Oprócz wspomnianych nastolatek ta sztuka udała się jeszcze Laurze Siegemund (Niemcy). Honoru faworytek broniła natomiast Mirjana Lucic-Baroni (Chorwacja), turniejowa ,,jedenastka”. Wcześniej z imprezą pożegnały się największe gwiazdy: Venus Williams, Madison Keys czy Caroline Wozniacki. Słabszą dyspozycję gwiazd najlepiej wykorzystały właśnie Ostapenko i Kasatkina. Obie uchodzą za niezwykle utalentowane tenisistki, które w przyszłości mogą należeć do ścisłej światowej czołówki. Do tej pory żadnej z nich nie udało się jednak wygrać turnieju WTA w grze pojedynczej. Stawka jutrzejszego pojedynku jest więc ogromna.

Jako pierwsza do finału awansowała reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów. Kasatkina i Siegemund zmierzyły się ze sobą już po raz czwarty, a 29-latka ze Stuttgartu wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Początek meczu zapowiadał jednak co innego. Siegemund grała odważnie, natomiast Kasatkina sprawiała wrażenie zagubionej na korcie. Po 43 minutach gry Niemka wykorzystała pierwszą piłkę setową, pieczętując swoje zwycięstwo 6:3. Porażka w pierwszej partii zmobilizowała Rosjankę do poprawy swojej gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kasatkina przejęła kontrolę nad wydarzeniami i ostatecznie wygrała 3:6 6:2 6:1. W całym pojedynku nie brakowało długich wymian, dlatego trwał on aż 2 godziny i 18 minut.

Dwanaście minut mniej na korcie spędziły Jelena Ostapenko i Mirjana Lucic-Baroni. 19-latka z Rygi wygrała 6:3 5:6 6:4, choć miała olbrzymią szansę, aby zakończyć starcie w dwóch setach. Łotyszka prowadziła już 6:3 5:3, ale roztrwoniła przewagę, wskutek czego straciła wiele cennych sił. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo nad 23. tenisistką świata i awans do finału.