Challenger Quimper: Porażka Hurkacza w 1/8

38
Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Hubert Hurkacz (1) przegrał 6:7(2), 7:6(5), 1:6 z Gregoire Barrererem (Francja, 15) w 1/8 challengera w Quimper (Francja korty twarde w hali, 46 tys. w puli nagród).

O losach pierwszego seta decydował tiebreak, obaj zawodnicy mieli szanse na przełamanie. Siedem miał Polak, a dwie Francuz. Drugi set, to kolejna dodatkowa rozgrywka. Tym razem lepszy okazał się Hubert, mimo iż przegrywał 3:4. W decydującej partii zdecydowanie lepszy był reprezentant gospodarzy, dwukrotnie przełamał serwis rywala i po godzinie i 52 minutach zakończył spotkanie.

Obaj bardzo dobrze serwowali, mieli po 13 asów. Hurkacz nie wykorzystał żadnego z ośmiu break – pointów. Za dotarcie do tej fazy imprezy otrzyma siedem punktów do rankingu. Teraz czeka go występ w turnieju ATP w Montpellier.