Challenger Guadalajara: Linette przegrywa w ćwierćfinale

W 1/4 challengera w Guadalajarze (Meksyk, korty twarde, 125 tys. dolarów w puli nagród Magda Linette (8) przegrała 6:4, 2:6, 4:6 z Fioną Ferro (Francja).

Pierwszy set to długie gemy, liczne break-pointy i przełamania z obydwu stron. Na dziesięć gemów, połowa to przełamania. Trzy z nich zdobyła Polka, zawsze wychodziła na prowadzenie jako pierwsza. Kluczem do zwycięstwa było utrzymanie serwisu przy 5:4. Po 50 minutach było 1:0.

Druga partia to dominacja Francuzki. Zdobyła trzy breaki, w trzecim, szóstym i ósmym gemie. W decydującej odsłonie Ferro miała 4:1, 5:3 i serwis. Magda jednak odrobiła stratę, broniąc piłkę meczową. Niestety nie zdołała doprowadzić do wyrównania, po raz kolejny straciła podanie i po dwóch godzinach gry przegrała pojedynek.