Challenger Canberra: Zwycięski Hurkacz

57
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz (nr 2) wygrał challenger w stolicy Canberze (korty twarde, 54,16 tys. $ w puli nagród). W meczu o tytuł pokonał, 6:4, 4:6, 6:2 Ilją Ivashką z Białorusi.(nr 4).

Panowie spotkali się po raz piąty. Odstani raz grali w tym roku, podczas turnieju w Pune, lepszy w trzech setach był Białorusin. Polak świetnie zaczął spotkanie, od breaka w pierwszym gemie. Dzięki solidnemu serwisowi dociągnął przewagę do końca i wygrał seta. W drugiej partii lepiej grał Białorusin. Prowadził 5:2, Hurkacz odrobił starty podawał na 5:5, jednak po raz kolejny stracił serwis i o losie spotkania decydował trzeci set.

W nim, to już dominacja 21-latka z Wrocławia. Dwukrotnie przełamał rywala i za drugą piłką meczową zakończył spotkanie. Mecz trwał niecałe dwie godziny.

To trzeci wygrany challenger w karierze Huberta. W zeszłym roku wygrał imprezy w Poznaniu i Breście. Za zwycięstwo w Canberze otrzyma 80 punktów do rankingu oraz wróci do Top 80. Następny turniej to Szlem w Australii. Pierwsza runda zagra z Chorwatem Ivo Karlovicem.