Challenger Bergamo: Porażka debla Drzewiecki/ Walków w 1/8 debla

47

W 1/8 debla challengera ATP we włoskim Bergamo (korty twarde w hali, 46,6 tys. euro w puli nagród) para Karol Drzewiecki/Szymon Walków przegrali 2:6, 4:6 z Bośniakiem Tomislavaem Brkićem  i Niemcem Dustinem Brownem.

W pierwszym secie to Niemiec i Bośniak, jako pierwsi zdobyli breaka. Stało to się w trzecim gemie. Polacy nie wykorzystali trzech okazji na odrobienie strat. Ponadto, sami po raz kolejny stracili podanie w siódmym gemie. Po 24 minutach rywale wyszli na prowadzanie 1:0.

Druga partia była bardziej wyrównana. Karol i Szymon już w pierwszym gemie wyszli z 0:40. W szóstym sami mieli jedną szanse na przełamanie, której nie udało się wykorzystać. W kolejnym gemie znowu musieli bronić trzech break-pointów. Tym razem jednak zostali przełamani. Brown i Brkić utrzymali przewagę do końca spotkania i awansowali do ćwierćfinału. Mecz trwał 53 minuty.

1/8 debla

Tomislav Brkić (Bosnia i Hercegowina)/Dustin Brown (Niemcy) – Karol Drzewieckii/Szymon Walków 6:2, 6:4