Bukareszt: Garcia-Lopez w finale!

20

2014 French Open - Day TwoGuillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 5) wygrał 2:1 (6:7 6:4 6:2) z Gaelem Monfilsem (Francja, 2) w półfinale turnieju w Bukareszcie. Niżej rozstawiony tenisista zagrał bardzo dobre spotkanie i bez wątpliwości to jemu należał się awans do finału. Tylko w pierwszej odsłonie okazał się gorszy od utytułowanego rywala, który w kolejnych setach zagrał już o wiele słabiej. Po dwóch godzinach i 12. minutach Hiszpan mógł się cieszyć z kolejnego finału w swojej karierze.

Tam zmierzy się z Jirim Vesely’m (Czechy, 7), który wyeliminował po trzech partiach (2:6 6:1 6:4) Daniela Gimeno-Travera (Hiszpania). Czech „zaspał” na początku spotkania i musiał gonić wynik co mu się skutecznie udało. Odwrócił losy pojedynku i będzie miał następną szansę na tytuł w tym roku. Gimeno-Traver przez cały turniej spisywał się bardzo dobrze, jednak tym razem nie podołał zadaniu.

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Gael Monfils (Francja) 6:7 (2) 6:4 6:2

Jiri Vesely (Czechy) – Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 2:6 6:1 6:4