Buenos Aires: Nadal w ćwierćfinale

34

Rafael NadalRafael Nadal (Hiszpania, 1) wygrał 2:0 (6:4 6:0) z Facundo Arguello (Argentyna) w II rundzie turnieju w Buenos Aires. Reprezentant Hiszpanii bez problemów rozprawił się ze swoim rywalem zwyciężając po godzinie i 5. minutach gry. W otwierającej partii szybko zdobył breaka i wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. Nic bardziej mylnego, w czwartym gemie Arguello doprowadził do wyrównania. Taki stan rzeczy długo się nie utrzymał i Nadal po raz kolejny przełamał rywala, tym razem dokańczając seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie była już widoczna przewaga byłego lidera rankingu. Rafa wygrał wszystkie podania rywala, sam nie przegrał żadnego swojego i pozostawił przeciwnika bez dorobku gemowego w tym secie. Zupełnie inna gra Nadala, zupełnie inny wynik. W ćwierćfinale zawodnik z Majorki zagra z Federico Delbonisem (Argentyna).

Rafael Nadal (Hiszpania) – Facundo Arguello (Argentyna) 6:4 6:0

Federico Delbonis (Argentyna) – Paolo Lorenzi (Włochy) 6:4 6:2

Pablo Cueavas (Urugwaj) – GuidoAndreozzi (Argentyna) 7:6 (4) 6:1

Juan Monaco (Argentyna) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:4 6:4