Buenos Aires: Monaco przed szansą na triumf

26

juan monacoJuan Monaco (Argentyna) wygrał 2:1 (6:3 6:7 6:4) z Nicolasem Almagro (Hiszpania) w półfinale turnieju w Buenos Aires. Reprezentant gospodarzy zagrał bardzo dobry mecz i okazał się lepszy od faworyzowanego rywala. Argentyńczyk przez cały turniej spisuje się dobrze i stanie przed szansą na tytuł u siebie w kraju. Pierwszy set bardzo zacięty, dużo breaków i zwroty akcji. Ostatecznie to Monaco wyszedł na prowadzenie w rywalizacji i był bliżej finału.

W drugiej odsłonie zupełnie odmienna gra obu zawodników. Żadnego przełamania i tie-break, w którym lepszy okazał się Almagro. Co ciekawe Hiszpan wcześniej bronił dwóch piłek meczowych, a mimo to zdołał odwrócić losy tej partii na swoją korzyść. W decydującym secie słaby początek Nicolasa, który przesądził o awansie. Monaco stracił przewagę, ale szybko ją odzyskał i kolejny raz nie dał sobie wydrzeć prowadzenia. Zwyciężył z Almagro i w finale zmierzy się z Rafaelem Nadalem (Hiszpania, 1).

Juan Monaco (Argentyna) – Nicolas Almagro (Hiszpania) 6:3 6:7 (6) 6:4

Rafael Nadal (Hiszpania) – Carlos Berlocq (Argentyna) 7:6 (7) 6:2