Budapeszt: Z kwalifikacji do finału, wielki sukces Bedene

25
zimbio.com

Aljaz Bedene (Wielka Brytania) po raz drugi w karierze awansował do finału zawodów ATP. Tym większy jest to sukces, że 27-latek rozpoczynał swoje zmagania w Budapeszcie od kwalifikacji. Jego finałowym rywalem będzie Lucas Pouille (Francja).

Jako pierwszy awans do finału wywalczył Bedene. Tenisista urodzony w Słowenii pokonał 6:2 6:4 Laslo Djere (Serbia), który nigdy wcześniej nie rywalizował o tak wysoką stawkę. 21-letni Serb także musiał przedzierać się przez kwalifikacje, a w ćwierćfinale rozegrał morderczy pojedynek z Fernando Verdasco (Hiszpania), w którym obronił piłkę meczową. Kosztowało go to na tyle dużo sił, że w kolejnym starciu ani razu nie zdołał przełamać rywala. Bedene wykorzystał za to trzy break-pointy i już po 77 minutach cieszył się z awansu do finału.

Co ciekawe, to nie pierwszy przypadek, kiedy Brytyjczyk przedostał się z kwalifikacji aż do finału. Identyczna sytuacja miała miejsce w Chennai w 2015 roku. Wówczas Bedene przegrał w finale ze Stanem Wawrinką (Szwajcaria).

Tym razem jego finałowym przeciwnikiem będzie Lucas Pouille. Francuz został rozstawiony w Budapeszcie z numerem pierwszym i w każdym kolejnym pojedynku spisuje się coraz lepiej. W półfinale wygrał 6:2 7:5 z Paolo Lorenzim (Włochy). Już po raz trzeci na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy musiał rywalizować z tym zawodnikiem. Ze wszystkich pojedynków może mieć tylko i wyłącznie miłe wspomnienia, ponieważ łącznie stracił w nich tylko jednego seta.