Budapeszt: Verdasco zaskoczony przez kwalifikanta

18

Turniej w Budapeszcie powoli wkracza w decydującą fazę. Jedną parę półfinałową stworzą zawodnicy od początku wymieniani w gronie faworytów, natomiast o drugie miejsce w finale powalczy dwóch kwalifikantów, Laslo Djere (Serbia) i Aljaz Bedene (Wielka Brytania). Pierwszy z wymienionych pokonał w ćwierćfinale Fernando Verdasco (Hiszpania), choć musiał bronić piłki meczowej.

Przed przyjazdem do stolicy Węgier Djere mógł się poszczycić tylko jednym zwycięstwem odniesionym w głównym cyklu. 21-latek z Senty w Budapeszcie wpadł w zwycięski trans, dzięki czemu jego dorobek jest już czterokrotnie większy. W ćwierćfinale wygrał 2:6 7:6(4) 6:2 z Fernando Verdasco. Hiszpan był zdecydowanym faworytem tego spotkania, początkowo wszystko układało się po jego myśli, aż do stanu 5:4 w drugim secie. Wówczas nie wykorzystał piłki meczowej przy serwisie rywala, co odwróciło losy rywalizacji. Djere odrobił straty, a następnie sam objął prowadzenie i po 2,5 godzinnej walce mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Młody Serb o awans do finału powalczy z Aljazem Bedene. 27-letni Brytyjczyk wygrał 6:4 6:3 z Ivo Karloviciem (Chorwacja), co również należy uznać za niespodziankę dużego kalibru. Bedene doskonale spisywał się we własnych gemach serwisowych, w których stracił tylko pięć punktów.

Parę półfinałową w górnej połowie drabinki stworzą Lucas Pouille (Francja) i Paolo Lorenzi (Włochy). Reprezentant Trójkolorowych wygrał 6:4 6:3 z Martinem Klizanem (Słowacja). Tenisiści nie do końca wiedzieli czego się po sobie spodziewać, ponieważ nigdy wcześniej się ze sobą nie mierzyli. 23-letni Francuz nie miał jednak problemów z rozszyfrowaniem gry przeciwnika i aż pięciokrotnie doprowadzał do przełamania na swoją korzyść. Z kolei Lorenzi pokonał 6:4 6:4 Andreja Kuzniecowa (Rosja). Jeśli doświadczony tenisista z Italii zdoła wygrać jeszcze choć jedno spotkanie w Budapeszcie, to w opublikowanym w poniedziałek rankingu ATP awansuje na najwyższe miejsce w karierze (do tej pory była to pozycja 35.).