Budapeszt: Matkowski i Monroe zagrają o finał

48

Marcin Matkowski świetnie czuje się na węgierskich kortach. Potwierdził to dziś, pokonując w parze z Nicholasem Monroe duet Koolhof/Sitak.

Trwające 63 minuty spotkanie udało się zamknąć Polakowi w dwóch setach. W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami trzech przełamań, a dwa z nich wywalczyła polsko-amerykańska para. W dziewiątym gemie tenisiści bez straty punktu zakończyli partię wynikiem 6:3.

W drugim secie rywalizacja miała dość monotonny przebieg. Oba deble pewnie utrzymywały swoje podania z wyjątkiem 5 gema. Wówczas to przy serwisie rywali doszło do decydującego punktu, a 37-latek z Barlinka wraz z partnerem postanowili nie zmarnować takiej szansy. Po raz kolejny w meczu odebrali serwis Holendra i Nowozelandczyka, a przewagę zdołali donieść do samego końca. Rezultat – 6:3 6:4.

W starciu o finał tenisiści zmierzą się z Brytyjczykiem Dominiciem Inglotem i Chorwatem Franko Skugorem.