Budapeszt: Katowicka mistrzyni wjeżdża rowerem do drugiej rundy

40

Przebijająca się przez eliminacje Ysaline Bonaventure (Belgia) bez straty chociażby jednego gema zameldowała się w drugiej rundzie turnieju WTA rozgrywanego na kortach twardych w Budapeszcie (pula nagród: 250 tys. dolarów).

Mistrzyni gry podwójnej przedostatniej edycji WTA Katowice Open nie pozostawiła złudzeń Sarze Sorribes Tormo (Hiszpania), rozbijając ją 6:0 6:0 w 53 minuty.

Teraz poprzeczka dla Belgijki pójdzie znacznie wyżej, ponieważ na jej drodze stanie rozstawiona z numerem ósmym Donna Vekic (Chorwacja, 8). 21-latka rozpoczęła zmagania od oddania trzech gemów w każdym z setów grającej dzięki „dzikiej karcie” reprezentantce gospodarzy Pannie Udvardy (Węgry).

Największą wtorkową niespodzianką jest porażka występującej z czwórką Sorany Cirstei (Rumunia, 4). Już po godzinie i trzynastu minutach sposób na Rumunkę znalazła „szczęśliwa przegrana” z kwalifikacji Viktoria Kuzmova (Słowacja), która cieszyła się ze zwycięstwa 6:4 6:2.

Nasza południowa sąsiadka powalczy o miejsce w ćwierćfinale z mającą polskie korzenie Sabine Lisicki (Niemcy), która już w poniedziałek wygrała z Pauline Parmentier (Francja) 0:6 6:4 6:2.