Budapeszt: Gasquet nie sprostał pogromcy Hurkacza

34

Dwa dni po pokonaniu w dramatycznych okolicznościach Huberta Hurkacza, Lorenzo Sonego zapisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Włoch niespodziewanie, w dwóch setach, poradził sobie z Richardem Gasquetem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Budapeszcie (pula nagród: 501 345 euro).

Rozstawiony z numerem trzecim Francuz w pierwszej rundzie miał wolny los i meczem z Włochem inaugurował swój udział w zmaganiach w stolicy Węgier. 22-latek z Turynu znalazł się z kolei w najlepszej szesnastce po udanym przejściu przez eliminacje oraz po tym jak w poniedziałek wyeliminował Huberta Hurkacza, broniąc po drodze dwóch piłek meczowych. Sklasyfikowany aż 130 miejsc niżej od swojego przeciwnika Sonego poszedł dzisiaj za ciosem i odniósł najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze wygrywając 6:4, 7:6(4). Tym samym zrewanżował się Gasquetowi za porażkę w drugiej rundzie tegorocznego Australian Open i wywalczył pierwszy awans do ćwierćfinału imprezy ATP.

Los Francuza podzielił oznaczony „dwójką” Damir Dzumhur, który także zakończył przygodę z zawodami już po swoim pierwszym pojedynku. Co ciekawe, pogromcą Bośniaka również został tenisista z Italii. 25-latek z Sarajewa, w niespełna godzinę, został wyeliminowany przez „szczęśliwego przegranego” z eliminacji, Marco Cecchinato 3:6, 1:6. Do pełni szczęścia podczas środowych gier Włochom zabrakło tylko zwycięstwa Matteo Berrettiniego, który po zaciętym, trwającym dwie godziny i 32 minuty, boju przegrał z rozstawionym z numerem piątym Aljazem Bedene 6:7(2), 6:4, 4:6. W pozostałych meczach turniejowa „siódemka” Jan-Lennard Struff ograł Alexandra Bublika 6:1, 6:4, a Michaił Jużny, w dokończeniu rozpoczętego wczoraj spotkania pierwszej rundy, uporał się Zsomborem Pirosem 6:3, 6:3.

Druga runda:

Marco Cecchinato (Włochy, LL) – Damir Dzumhur (Bośnia I Hercegowina, 2) 6:3, 6:1

Jan-Lennard Struff (Niemcy, 7) – Alexander Bublik (Kazachstan) 6:1, 6:4

Lorenzo Sonego (Włochy) – Richard Gasquet (Francja, 3) 6:4, 7:6(4)

Aljaz Bedene (Słowenia, 5) – Matteo Berrettini (Włochy, Q) 7:6(2), 4:6, 6:4.