Brescia: Reprezentanci gospodarzy nie wyrządzili krzywdy Bednarkowi

46

Tomasz Bednarek i David Pel (Holandia) zostali rozstawieni w challengerze w Brescii z numerem trzecim. Pokonali już dwa niżej notowane duety i bez straty seta awansowali do półfinału.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami turniejowych ,,trójek” byli Davide Pontoglio i Giorgio Ricca (obaj z Włoch). Nietrudno wskazać było faworyta w tym starciu, bowiem reprezentanci gospodarzy sklasyfikowani są dopiero w dziesiątej setce deblowego rankingu ATP. Choć ściany pomagają gospodarzom, do niespodzianki nie doszło. Bednarek i Pel wygrali 6:1 7:6(2) w godzinę i dwie minuty.

Polak i Holender ani razu nie musieli bronić się przed przełamaniem, natomiast sami wykorzystali trzy z siedmiu break-pointów. W drugim secie mieli tylko jedną okazję do przełamania. Nadarzyła się ona przy prowadzeniu 5:4 i była jednocześnie piłką meczową.

O awans do finału Bednarek i Pel powalczą z duetem rozstawionym z numerem drugim. Luca Margaroli (Szwajcaria) i Tristan-Samuel Weissborn (Austria) w drodze do półfinału stracili jednego seta.