Bol: Linette zatrzymana w meczu o tytuł

92

Magda Linette nie zdołała wywalczyć tytułu w turnieju z cyklu WTA Challenger Tour rozgrywanym na kortach ziemnych w Bol. Polka po trwającym 91 minut spotkaniu uległa Słowence Tamarze Zidansek 1:6, 3:6, dla której był to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Tenisistka z Poznania miała znakomitą okazję na bardzo udane wejście w mecz, lecz nie wykorzystała żadnego z trzech break pointów w gemie inaugurującym pojedynek. Chwilę później zdołała pewnie obronić własne podanie, ale jak się potem okazało, była to jej jedyna zdobycz w partii otwarcia. Sklasyfikowana na 122. miejscu w rankingu WTA Zidansek w pełni zapanowała nad wydarzeniami na korcie i po serii pięciu wygranych gemów z rzędu zwyciężyła 6:1.

Drugi set rozpoczął się od trzech kolejnych przełamań, z których dwa były autorstwa 20-letniej zawodniczki ze Słowenii. W następnych gemach powiększała ona swoją przewagę i przy stanie 5:2 serwowała po końcowy triumf. Linette zerwała się jeszcze do walki, broniąc trzech piłek meczowych i przełamując przeciwniczkę, lecz przy swoim serwisie nie okazała się już tak skuteczna, przegrywając ostatecznie tę część gry do trzech.