Bol: Linette powalczy o miejsce w półfinale

31

Rozstawiona z numerem drugim Magda Linette pokonała po trwającym dwie godziny i 40 minut meczu Dankę Kovinić 6:4, 2:6, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w Bol.

W premierowej odsłonie obie panie już na samym starcie po jednym razie odebrały sobie podanie. Drugie przełamanie reprezentantka Polski zapisała na swoim koncie w gemie numer pięć i jak się potem okazało, był do decydujący moment dla losów tej części gry. W kolejnych gemach Czarnogórka miała swoje szanse na odrobienie strat, lecz poznanianka za każdym razem wychodziła z opresji obronną rękę, ostatecznie zwyciężając 6:4.

Drugą partię Linette ponownie rozpoczęła od pozbawienia rywalki serwisu, lecz tym razem zdołała potwierdzić breaka wygraniem własnego serwisu i objąć prowadzenie 2:0. Był to jednak ostatni pozytywny akcent tego seta w wykonaniu poznanianki. Od tego momentu Czarnogórka popisała się trzema przełamaniami, a w sumie serią sześciu wygranych gemów, wyrównując dzięki temu stan rywalizacji.

Na inaugurację trzeciego seta Polka zatrzymała niekorzystną passę, raz jeszcze wygrywając pierwszego gema przy serwisie przeciwniczki. Po łatwo obronionym własnym podaniu przyszedł iście maratoński trzeci gem, którego to Linette za siódmą okazją, w 28. punkcie, rozstrzygnęła na swoją korzyść. Kovinić błyskawicznie odrobiła część strat, ale na więcej, głównie z powodu urazu nogi, nie było jej już tego dnia stać i decydującą odsłonę zakończyła z zaledwie jednym gemem na koncie.

W jutrzejszym pojedynku o prawo gry w półfinale Linette zmierzy się z oznaczoną „siódemką” Szwajcarką, Viktoriją Golubić, która dziś 6:3, 0:6, 6:3 wyeliminowała z dalszej gry Słowaczkę Michaelę Honcovą.