Bogota: Triumf Tomica

38

art-svTOMIC-620x349Bernard Tomic (Australia) wygrał 2:1 (7:6 3:6 7:6) z Ivo Karlovicem (Chorwacja, 2) w finale turnieju w Bogocie. Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu tenisistów. Świetny serwis Chorwata, regularna gra Australijczyka, piękne wymiany i emocje do samego końca. Pierwszy set bez przełamań, równa gra zawodników, kilka break pointów i tie-break. W nim tylko jeden mini-break na korzyść Tomica i objęcie prowadzenia przez młodego gracza z Australii (7-5).

Kolejna partia to wyrównanie ze strony „Dr Ivo”. Doświadczony tenisista znalazł sposób na Bernarda w ósmym gemie tej części rywalizacji i zdobył breaka. Nie dał sobie odebrać zwycięstwa i o tytule decydował trzeci set (3:6). W tej odsłonie również bez przełamań. Bardzo podobna partia do otwarcia spotkania i także wygrana w „trzynastym gemie” dla Tomica. Australijczyk wygrał w tie-breaku 7-4 i zdobył swój drugi tytuł w karierze.

Bernard Tomic (Australia) – Ivo Karlovic (Chorwacja, 2) 7:6 (5) 3:6 7:6 (4)