Birmingham: Linette odpada już w pierwszym meczu

135

Magda Linette odpadła z turnieju WTA na trawiastych kortach w Birmingham. Polska tenisistka pożegnała się z imprezą już na etapie pierwszej rundy. Lepsza od naszej tenisistki była Chinka Shuai Zhang, która pokonała Polkę 7:5 7:5.

Wtorkowy mecz był drugim spotkaniem obu tenisistek w oficjalnych rozgrywkach. Po raz pierwszy Linette i Zhang zmierzyły się ze sobą w kwietniu 2014 roku w Kuala Lumpur. W walce o półfinał tamtej imprezy lepsza była Chinka, która zwyciężyła w trzech setach.

Tym razem mecz zaczął się bardzo źle dla Polki, której rywalka odskoczyła najpierw na 4:1, a później nawet na 5:2. Kolejne trzy gemy wygrała jednak Linette, która doprowadziła do remisu i dała sobie szansę na zwycięstwo w premierowej odsłonie. Jednak następne dwa gemy padły łupem Zhang i to ona objęła prowadzenie w meczu.

W drugim secie tym razem to Polka przełamała serwis rywalki jako pierwsza, jednak nie trzeba było długo czekać na odrobienie strat. W dalszej części drugiej partii obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. Tak było do stanu 6:5 dla Zhang, kiedy to Chinka wygrała gem przy serwisie Linette, tym samym wygrywając całe spotkanie w dwóch setach.