Birmingham: Dwie Czeszki w półfinale, Switolina za burtą

24

Już tylko dwa kroki dzielą rozstawioną z numerem czwartym Petrę Kvitovą (Czechy, 4) od obrony tytułu na kortach trawiastych w Birmingham (pula nagród: 871 028 dolarów). W piątkowym spotkaniu ćwierćfinałowym dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowego Wimbledonu sprawnie uporała się z turniejową piątką Julią Goerges (Niemcy, 5), pokonując ją po godzinie i sześciu minutach 6:1 6:4.

W półfinale hitu jednak nie będzie, ponieważ z imprezą pożegnała występująca z dwójką Elina Switolina (Ukraina, 2). Sposób na tenisistkę zgłoszoną na ostatnią chwilę do zmagań rozgrywanej niemalże w centralnej części Wielkiej Brytanii znalazła Mihaela Buzarnescu (Rumunia), która cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 6:2. Warto zaznaczyć, że zawodniczka z Odessy prosiła jednak o przerwy medyczne w trakcie pojedynku.

Swoją formę na brytyjskich trawnikach odzyskała Magdalena Rybarikova (Słowacja). Obecnie dziewiętnasta rakieta świata nie miała większych problemów z przebijającą się przez kwalifikacje Dalilą Jakupovic (Słowenia), ogrywając notowaną niemalże sto miejsc niżej rywalkę 6:2 6:4.

Skład półfinalistek uzupełnia Barbora Strycova (Czechy), która nie zdołała zgarnąć dwóch pełnych setów. Przy prowadzeniu 7:5 3:0 Łesia Curenko (Ukraina), po konsultacji medycznej, skreczowała.