Bazylea: Sensacja!

46

Borna_CoricBorna Coric (Chorwacja) wygrał 2:0 (6:2 7:6) z Rafaelem Nadalem (Hiszpania, 2) w ćwierćfinale turnieju w Bazylei. Chorwat znakomicie rozpoczął spotkanie od przełamania utytułowanego rywala. Później zaskakująco łatwo nastąpiły kolejne breaki i Coric niespodziewanie prowadził już 5:0! Miał gema na zakończenie seta, jednak chwila dekoncentracji zadecydowała o tym, że Rafa odłamał. Co prawda nie wpłynęło to znacząco na tę partię, ale zapowiadało wielkie emocje w kolejnej odsłonie. Borna ostatecznie wygrał 6:2, a co ważniejsze bardzo dobrze grał.

W kolejnej części rywalizacji Nadal znacznie poprawił grę i utrzymywał swoje podania. Reprezentant Chorwacji nie zwalniał tempa i cały czas utrzymywał świetną dyspozycję. W decydujących momentach zabrakło mu zimnej krwi, bo miał swoją szansę na przełamanie w drugim secie, jednak jej nie wykorzystał. Również zawodnik z Majorki miał taką okazję, lecz wtedy Coric uratował się serwisem. Doszło do tie-breaka, w którym sensacyjnie Borna wyeliminował byłego lidera rankingu ATP z turnieju. Zwycięstwo młodemu tenisiści z pewnością się należało, był tego dnia lepszy od bardziej utytułowanego przeciwnika. W półfinale na Corica czeka równie dobrze grający David Goffin (Belgia, 7), który wyeliminował Milosa Raonica (Kanada, 4).

David Goffin (Belgia) vs. Milos Raonic (Kanada) 6:7 (3) 6:3 6:4

Benjamin Becker (Niemcy) vs. Ivo Karlovic (Chorwacja) 4:6 4:6

Borna Coric (Chorwacja) vs. Rafael Nadal (Hiszpania) 6:2 7:6 (4)

Roger Federer (Szwajcaria) vs. Grigor Dimitrov (Bułgaria)