Bastad: Zwycięskie otwarcie Davida Ferrera

42

Obrońca tytułu i trzykrotny triumfator, David Ferrer, udanie rozpoczął swój udział w tegorocznej edycji turnieju ATP 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad. Drugiego dnia zmagań w gronie zwycięzców znalazł się również m.in. inny z hiszpańskich weteranów, Fernando Verdasco.

Dla 36-letniego Ferrera obecny rok ma słodko-gorzki smak. Hiszpan w maju po raz pierwszy został ojcem, lecz na światowych kortach rozgrywa najgorszy sezon w karierze i przybył do Bastad bez choćby jednego wygranego meczu w zawodach ATP na swojej ulubionej nawierzchni. We wtorek rozstawiony w imprezie z numerem siódmym tenisista przełamał jednak w końcu złą passę i w dwóch setach uporał się z czeskim kwalifikantem, Zdenkiem Kolarem, wygrywając 6:2, 7:5. Zwycięstwo, choć okupione większym nakładem sił, odniósł także rodak Ferrera, Fernando Verdasco. Oznaczony „piątką” 34-latek z Madrytu, po nieco ponad dwóch godzinach gry, poradził sobie z Włochem Lorenzo Sonego 6:4, 3:6, 6:1.

Wtorek okazał się też dniem mieszanych uczuć wśród szwedzkiej publiczności oraz braci Ymerów. Pozytywną niespodziankę sprawił młodszy z nich, grający w turnieju z „dziką kartą” Mikael, który w 80 minut 6:3, 6:3 pokonał Uzbeka Denisa Istomina. Rozczarowany swoim występem musi być z kolei jego o trzy lata starszy i znacznie wyżej notowany brat, Elias. Będący rakietą numer jeden Szwecji tenisista nie nawiązał większej walki z Thiago Monteiro, przegrywając 4:6, 2:6.

W najciekawszych i najbardziej wyrównanych pozostałych spotkaniach „szczęśliwy przegrany” z eliminacji Henri Laaksonen wynikiem 6:3, 4:6, 7:5 wyeliminował z dalszej gry kwalifikanta Juana Ignacio Londero, Federico Delbonis 6:7(2), 6:2, 6:2 ograł swojego rodaka, Horacio Zeballosa, a kolejny z kwalifikantów, Simone Bolelli, rezultatem 4:6, 6:3, 6:4 zakończył udział w imprezie Roberto Carballesa Baeny.

Pedro Sousa (Portugalia) – Radu Albot (Mołdawia) 6:4, 6:3

Henri Laaksonen (Szwajcaria, LL) – Juan Ignacio Londero (Argentyna, Q) 6:3, 4:6, 7:5.