Bastad: Odrodzenie Barthel

51
Mona Barthel

Mona BarthelMona Barthel (Niemcy) zwyciężyła 2:0 (6:3 7:6) z Chanelle Scheepers (RPA) w finale turnieju w Bastad. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Niemki, która już przy pierwszej okazji przełamała swoją przeciwniczkę. Później spokojnie grała przy swoim podaniu i utrzymywała bezpieczną przewagę. Na koniec seta zdobyła kolejnego breaka i spokojnie wyszła na prowadzenie (6:3).

Druga odsłona zaczęła się zupełnie inaczej. To Scheepers przełamała Barthel i tym razem ona miała spotkanie pod kontrolą. Wydawało się, że wyrówna stan rywalizacji, jednak w gemie serwisowym na seta została odłamana. Chanelle straciła swoją szansę, a w tie-breaku była wyraźnie słabsza od reprezentantki Niemiec (7-3). Mona tym samym mogła cieszyć się z trzeciego tytułu w swojej karierze. Po wygranej w Hobart i Paryżu przyszedł czas na Bastad.

Mona Barthel (Niemcy) – Chanelle Scheepers (RPA) 6:3 7:6 (3)