Barcelona: Koniec turnieju dla Thiema

50

Victor EstrellaVictor Estrella (Dominikana) wygrał 2:0 (6:3 7:6) z Dominiciem Thiemem (Austria) w I rundzie turnieju w Barcelonie. W otwierającej partii reprezentant Dominikany dopiero pod koniec seta wywalczył sobie przewagę, której już nie oddał. W kolejnej odsłonie gra była bardziej wyrównana, tenisiści przegrali po dwa swoje podania, ale ostatecznie w tie-breaku Estrella okazał się ponownie lepszy i awansował do II rundy, gdzie zmierzy się z Marinem Cilicem (Chorwacja, 4).

Jeszcze bardziej zaskakująco zakończył się pojedynek Fernando Verdasco (Hiszpania) z Andrey’em Rublevem (Rosja). Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego był zdecydowanym faworytem spotkania, jednak po dwóch setach (6:7 3:6) przegrał z niżej notowanym rywalem. Rosjanin, który przebił się przez eliminacje pozytywnie zaskoczył dobrze grającego na mączce Dasco i pewnie awansował. W kolejnej fazie w Barcelonie zmierzy się z Fabio Fogninim (Włochy, 13).

Victor Estrella (Dominikana) – Dominic Thiem (Austria) 6:3 7:6 (3)

Andrey Rublev (Rosja) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:6 (4) 6:3

Roberto Bautista-Agut (Hiszpania) – Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:3 6:4

Joao Sousa (Portugalia) – Kenny de Schepper (Francja) 6:4 3:6 6:3

Marsel Ilhan (Turcja) – James Ward (Wielka Brytania) 7:6 (2) 3:6 6:1

Albert Montanes (Hiszpania) – Ricardas Berankis (Litwa) 1:6 6:4 7:5

Juan Monaco (Argentyna) – Alejandro Gonzalez (Kolumbia) 7:5 6:1

Kei Nishikori (Japonia) – Teimuraz Gabashvili (Rosja) 6:3 6:4