Barcelona: Japończyk broni tytułu!

26

Kei NishikoriKei Nishikori (Japonia, 1) wygrał 2:0 (6:4 6:4) z Pablo Andujarem (Hiszpania) w finale turnieju w Barcelonie. Reprezentant gospodarzy tym razem nie dał rady bardziej utytułowanemu rywalowi i musiał uznać jego wyższość. Japończyk zagrał na swoim poziomie i nie dał szans swojemu przeciwnikowi. W pierwszej odsłonie Andujar zaczął bardzo dobrze od przełamania, jednak później Hiszpan zaczął psuć łatwe piłki. Nishikori wykorzystywał nadarzające się okazje i zdobył dwa breaki wygrywając partię. W drugim secie turniejowa „jedynka” również goniła wynik i ponownie udało się jej dogonić rywala. Tym razem decydująca okazała się końcówka seta, gdy Pablo stracił dwa swoje podania i musiał pogodzić się z porażką. Kei drugi rok z rzędu wygrał całą imprezę w Barcelonie!

Kei Nishikori (Japonia) – Pablo Andujar (Hiszpania) 6:4 6:4