Baku: Dotkliwa porażka Linette

23

Magda LinetteNa pierwszej rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette z turniejem cyklu WTA rozgrywanym na kortach twardych w Baku (pula nagród: 250 tys. dolarów). Przeszkodą nie do przejścia okazała się Aleksandra Panowa (Rosja), która po godzinie i dwudziestu minutach cieszyła się ze zwycięstwa 6:4 6:1. Kolejna przeciwniczką Rosjanki będzie Andrea Hlavackova (Czechy). Po dwóch wyrównanych setach nasza południowa sąsiadka pokonała 7:6 (6) 7:5 rozstawioną z numerem piątym Bojanę Jovanovski (Serbia, 5).

Jeszcze większą niespodziankę sprawiła Margarita Gasparian (Rosja). Kolejna z rosyjskich tenisistek odprawiła grającą z trójką Dominikę Cibulkovą (Słowacja, 3) wygrywając z nią 6:3 7:5.

Poniedziałkowe wyniki I rundy:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 1) – Elizawieta Kuliczkowa (Rosja) 3:6 6:2 7:6 (4)

Margarita Gasparian (Rosja) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 3) 6:3 7:5

Andrea Hlavackova (Czechy) – Bojana Jovanovski (Serbia, 5) 7:6 (6) 7:5

Donna Vekic (Chorwacja) – Francesca Schiavone (Włochy, 8) 6:4 6:2

Aleksandra Panowa (Rosja) – Magda Linette (Polska) 6:4 6:1

Oleksandra Koraszwili (Ukraina) – Zuleikha Safarova (Azerbejdżan) 6:0 6:0.