Australian Open: Wozniacki nie obroni tytułu, rewalacyjna 17-latka gra dalej, porażka Garcii

46

Maria Sharapowa (Rosja, 30) wyrzuciła z turnieju obrończynie tytułu Caroline Wozniacki (Dania, 3) 6:4, 4:6, 6:3. To był ich 12 pojedynek. Dotychczasowy bilans to 7-4 dla Rosjanki. W czwartej rundzie Maria zmierzy się z Ashleigh Barty (Australia, 15), która pokonała 7:5, 6:1 Marie Sakkari (Grecja).

Pierwszy set, to prowadzenie Dunki 4:1. Rosjanka zdołała odrobić straty i wygrywając 5 gemów z rzędu, wyszła na prowadzenia 1:0. W drugiej partii dwa razy przełamywała Caro i wygrała 6:4. Decydująca rozgrywka, to breaki dla Marii w siódmym i dziewiątym gemie. Po ponad dwóch godzinach walki, za drugą pilą meczową Sharapova kończy dzieło.

17-letnia Amanda Anisimova (USA) niespodziewanie pokonała w dwóch setach Arynę Sabalenkę 6:3, 6:2. Anisimova nie straciła jeszcze seta podczas turnieju. W meczu IV rundy zagra z Petrą Kvitovą (Czechy, 8).

Danielle Collins (USA) odprawiła z kwitkim, 6:3, 6:2 Caroline Garcie (Francja, 19). Kolejna rywalka, to Angelique Kerber (Niemcy, 2).

III runda singla kobiet

Ashleigh Barty (Australia, 15) – Maria Sakkari (Grecja) 7:5, 6:1
Amanda Anisimova (USA) – Aryna Sabalenka (Białoruś, 11) 6:3, 6:2
Anastazja Pavlychenkova (Rosja) – Alaksandra Sasnovich (Białoruś) 6:0, 6:3
Maria Sharapowa (Rosja, 30) – Caroline Wozniacki (Dania, 3) 6:4, 4:6, 6:3
Sloane Stephens (USA, 5) – Petra Martić (Chorwacja, 31) 7:6(6), 7:6(5)
Danielle Collins (USA) – Caroline Garcia (Francja, 19) 6:3, 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 2) – Kimberly Birrell (Australia, dzika karta) 6:1, 6:0
Petra Kvitova (Czechy, 8) – Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:1. 6:4