Australian Open: Willams przetrwała napór Halep, Osaka zagra ze Svitoliną

33

Dziś dokończenie czwartej rundy w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich).

Naomi Osaka (Japonia, 4) po trzy setowej walce pokonała 4:6, 6:3, 6::4 Anastasija Sevastovą (Łotwa, 13). Osaka zagrała 51 kończących piłek, przy zaledwie 22 rywalki.  Dla Japonki to pierwszy awans do najlepszej „ósemki” w Melbourne. Jej rywalką w meczu o półfinał będzie Elina Svitolina (Ukraina, 6), która również w trzech setach, 6:2, 1:6, 6:1 poradziła sobie z Madison Keys (USA, 17).

Serena Williams (USA, 16) pokonała, 6:1, 4:6, 6:4 liderkę rankingu Rumunkę Simone Halep. W pierwszym secie Halep przełamała już w pierwszym gemie. To było wszystko co wygrała, od tego momentu Serena zdobyła sześć gemów z rzędu. Druga partia była już bardziej wyrównana. Simona przy 5:4 uzyskała breaka i doprowadziła do wyrównania.

W decydującej odsłonie zawodniczka z Konstatacji, przy 3:2 miała trzy szanse na odebranie serwisu Amerykance. Serena wybroniła się i sama przełamała. Utrzymała podanie i po 105 minutach wygrała spotkanie. Została tym samym najstarszą tenisistką, która pokonała numer jeden na świecie. W ćwierćfinale czeka ją spotkanie z Karoliną Pliskovą (Czechy, 7), która w 61 minut odprawiła Garbine Muguruze (Hiszpania, 18). Czeszka miała tylko 3 niewymuszone błędy, przy 20 przeciwniczki.