Australian Open: Porażka Andersona

42

Pierwsza niespodzianka podczas Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich). Amerykanin Frances Tiafoe pokonał 6:4, 4:6, 4:6, 5:7 Kevina Andersona (RPA, 5).

Dobrze mecz rozpoczął finalista zeszłorocznego Wimbledonu. Wygrał pierwszego seta i w drugim miał prowadzenie 3:0, od tego momentu złe rzeczy zaczęły się dziać dla Kevina. Stracił przewagę i przegrał seta. W kolejnych dwóch partach Tiafoe po razie odbierał serwis rywalowi i świetnie serwując wytrzymał opór Afrykanera. Po niespełna 3 godzinach gry zakończył spotkanie. Amerykanin miał 10 asów i 80% wygranych piłek po trafionym pierwszym podaniu.

To wiele dla mnie znaczy. W poprzednim roku trzy razy przegrałem z Kevinem, a w tym meczu wyglądało, że przegram czwarty raz. Ale wydostałem się z trudnej sytuacji ? powiedział po meczu Amerykanin.

20-letni Tiafoe o czwartą rundę zagra z Włochem Andreasem Seppim, który pokonał Jordana Thompsona z Australii.