Australian Open: Pewny Federer i Nadal, Tiafoe szaleje, Cilic oszukał przeznaczenie

37

Dziś początek trzeciej rundy w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich).Z powodu opadów deszczu niektóre mecze był grany pod dachem.

Roger Federer (3) pewnie 6:2, 7:5, 6:2 zwyciężył z Taylorem Fritzem (USA). W meczu o ćwierćfinał zagra z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (14), który poraził sobie w czterech setach 6:3, 3:6, 7:6(7), 6:4  z  Nikołozem Basilaszwilim (Gruzja, 19).  Szwajcar rozegrał 110. mecz w Australian Open, w tym 100. na korcie centralnym. Po raz  342. w karierze wygrał spotkanie w Szlemie, 97. w Melbourne.

Z powodu zasuniętego dachu miałem wrażenie, jakbym grał w sesji nocnej. Drugi set był wyrównany, ale zdołałem go wygrać. Świetnie czułem się na korcie – powiedział po meczu Szwajcar

W kolejnej rundzie zagra także Grigor Dimitrov (Bułgaria, 20), który ograł Thomas Fabbiano (Włochy), 7:6(5), 6:4, 6:4. W kolejnym pojedynku jego rywalem będzie Frances Tiafoe (USA).

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) bez problemów ograł 6:1, 6:2, 6:4  Alexa de Minaura (Australia, 27). W następnym spotkanie zmierzy się Tomasem Berdychem (Czechy), który wygrał 5:7, 6:3, 7:5, 6:4 z Diego Schwartzmanem (Argentyna, 18). To był trzeci Australijczyk na drodze Hiszpana.

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 22) niespodziewanie łatwo poradził sobie z Karenem Khachanovem (Rosja, 10), tylko trzy sety potrzebował do awansu, 6:4, 7:5, 6:4. Jego rywalem w walce o ćwierćfinale będzie Marin Cilić (Chorwacja, 6), który po ponad czterogodzinnej walce pokonał Fernando Verdasco (Hiszpania, 26)  4:6, 3:6, 6:1, 7:6(8), 6:4. Po raz siódmy w karierze Chorwat wygrywa od stanu 0:2. Hiszpan zaserwował 27 asów,  miał dwie piłki meczowe w tiebreaku czwartego seta, przy drugiej popełnił podwójny błąd serwisowy.

III runda gry pojedynczej mężczyzn:
Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Taylor Fritz (USA) 6:2, 7:5, 6:2
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 14) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 19) 6:3, 3:6, 7:6(7), 6:4
Tomas Berdych (Czechy) – Diego Schwartzman (Argentyna, 18) 5:7, 6:3, 7:5, 6:4
Grigor Dimitrov (Bułgaria, 20) – Thomas Fabbiano (Włochy) 7:6(5), 6:4, 6:4 Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 22) – Karen Khachanov (Rosja, 10) 6:4, 7:5,
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) -Alexa de Minaura (Australia, 27) 6:1, 6:2, 6:4
Frances Tiafoe (USA) =Andreas Seppi (Włochy) 6:7(3) 6:3, 4:6, 6:4. 6:3 Marin Cilić (Chorwacja, 6) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 26)  4:6, 3:6, 6:1, 7:6(8) 6:4