Australian Open: Nole w trzech setach!

42

Novak-DjokovicNovak Djokovic (Serbia, 1) wygrał 3:0 (6:4 7:5 7:5) z Gillesem Mullerem (Luksemburg) w IV rundzie Australian Open. Serb awans do ćwierćfinału zapewnił sobie w dwie godziny i 10. minut. Nie miał większych kłopotów, bronił tylko czterech break pointów i nie dał sobie odebrać nawet jednego podania. Jego rywal natomiast stracił trzy z nich i właśnie to przesądziło o wyniku.

Pierwsza partia spokojna od początku, ale w siódmym gemie Djoker zdołał znaleźć sposób na reprezentanta Luksemburgu. Przełamał go, a następnie spokojnie kontrolował przebieg seta. W kolejnej odsłonie sytuacja była bardzo podobna, lecz przełamanie nastąpiło tuż przed tie-breakiem. Novak spokojnie wygrał następną część meczu i był o krok od ćwierćfinału. Długo nie musiał czekać, ponieważ już trzecia partia zakończyła mecz. Identyczny przebieg jak drugiego seta i pewne zwycięstwo Djokovica. Lider rankingu w kolejnej rundzie zmierzy się z Milosem Raonicem (Kanada, 8).

Novak Djokovic (Serbia) – Gilles Muller (Luksemburg) 6:4 7:5 7:5

Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 7:6 (2) 6:4 4:6 7:6 (8)

Kei Nishikori (Japonia) – David Ferrer (Hiszpania) 6:3 6:3 6:3

Milos Raonic (Kanada) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:4 4:6 6:3 6:7 (7) 6:3