Australian Open: Nole mistrzem!

32

djokovic71Novak Djokovic (Serbia, 1) wygrał 3:1 (7:6 6:7 6:3 6:0) z Andy’m Murray’em (Wielka Brytania, 6) w finale Australian Open. Po dwóch pierwszych bardzo emocjonujących partiach widowisko trochę straciło na emocjach, ale na pewno w pełni zasłużenie Nole sięgnął po tytuł. Otwierający set to lekka przewaga lidera rankingu, który dwukrotnie wychodził na prowadzenie, jednak tracił ją i zadecydował tie-break. Bardzo długie wymiany, świetna gra w defensywie z obu stron, ale ostatecznie to Djokovic okazał się lepszy.

Podobny przebieg miała kolejna część meczu, lecz tym razem w najważniejszych momentach okazał się lepszy Szkot. Murray znów udanie odrobił straty, a w „dodatkowym” gemie pokazał swój najlepszy tenis. Jak się okazało to było ostatnie „słowo” Andy’ego w tej rywalizacji. W trzecim secie zaczął odstawać od Djokera, popełniał wiele błędów, a w czwartej odsłonie został przez niego kompletnie zmiażdżony nie wygrywając nawet jednego gema! Serb na Australian Open zdobył swój piąty tytuł w karierze i po prawie 4 godzinach gry mógł cieszyć się z triumfu w pierwszym Wielkim Szlemie tego roku.

Novak Djokovic (Serbia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 7:6 (5) 6:7 (4) 6:3 6:0