Australian Open: Niewykorzystane szanse zemściły się na ,,Frycie”

30

Mariusz Fyrstenberg i Martin Klizan (Słowacja) przegrali mecz 1. rundy w turnieju gry podwójnej Australian Open (pula nagród: 15 mln. dolarów australijskich). Polsko-słowacka para przegrała 6:7(1) 1:6 z Julienem Benneteau i Jeremym Chardym (obaj z Francji).

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem ,,Trójkolorowych”, choć to Fyrstenberg i Klizan dwukrotnie obejmowali w nim prowadzenie z przewagą przełamania. Polsko-słowacka para za każdym razem dawała się jedna błyskawicznie doganiać. Kolejna okazja została przez nich zaprzepaszczona w dziesiątym gemie. ,,Fryta” i jego słowacki partner mieli dwie piłki setowe przy serwisie rywali, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Bennetau i Chardy doprowadzili następnie do tie-breaka, którego pewnie wygrali 7:1.

W drugiej secie emocji było już jak na lekarstwo. Pierwsze dwa gemy padły łupem serwujących, ale od stanu 1:1 polsko-słowacka para nie miała już nic do powiedzenia. Francuzi zdobyli pięć gemów z rzędu, dzięki czemu wygrali cały mecz 7:6(1) 6:1. Spotkanie trwało godzinę i 20 minut.

Mariusz Fyrstenberg jest jednym reprezentantem Polski, który nie przeszedł w Melbourne przez pierwszą rundę gry podwójnej. O awans do 1/8 finału powalczą Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski, a także Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo (Brazylia). W rywalizacji kobiet pierwsze mecze wygrały Magda Linette i Alicja Rosolska, którym partnerują zagraniczne tenisistki.

_

Wynik meczu I rundy:

Benneteau/Chardy (Francja/Francja) – Fyrstenberg/Klizan (Polska/Słowacja) 7:6(1) 6:1