Australian Open: Męczarnie Halep, awans sióstr Williams, porażka Suarez Navarro, historyczna noc w Melbourne

60

Dziś dokończenie drugiej rundy w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich). Deszcz przeszkadzał w zmaganiach.

Rumunka Simona Halep (1) pokonała 6:3. 6:7(5), 6:4 Sofie Kenin (USA). To był ich pierwszy pojedynek. Pierwszy set, to dwa przełamanie dla liderki rankingu i prowadzenie 1:0 dla niej. W drugiej partii Halep prowadziła 3:0, jednak Kenin doprowadziła do remisu. Ostatecznie był tiebreak, w którym minimalnie lepsza okazała się Amerykanka. Długie wymiany i gemy, walka na wyniszczenie, tak wyglądał trzeci set. Sofia miała 4:2 i serwis, jednakże przegrała cztery gemy z rzędu. Rumunka w trzeciej rundzie zmierzy się z Venus Williams(USA), która uporała się z Francuzka Alize Cornet, 6:3, 4:6, 6:0.

Serena Williams (USA, 16) pewnie 6:2, 6:2 pokonała Eugenie Bouchard z Kanady. z Ukrainką Dajaną Jastremską, która nieoczekiwanie wygrała 6:3, 3:6, 6:1 z Carlą Suarez Navarro (Hiszpania, 23).

Anastasija Sevastova (12) wygrała 6:3, 3:6, 6:2 z Biankę Andreescu (Kanady). Grały ze sobą po raz pierwszy. Łotyszka prowadziła 6:3, 3:2 z breakiem, ale przegrała cztery gemy z rzędu. W decydującej odsłonie od stanu 2:2  Sevastova przejęła kontrolę nad spotkaniem. Czas gry to 2 godziny i 14 minut. W następnym pojedynku jej rywalką będzie Chinka Qiang Wang (21), która pokonała 6:2, 6:3  Aleksandrę Krunić z Serbii.

Hiszpanka Garbine Muguruza (18) pokonała 6:4, 6:7(3), 7:5 Johanne Konte (Wielka Brytania). W meczu o 1/8 spotka się z  Timeą Bacsinszky (Szwajcaria). Panie spotykały się po raz czwarty. Bilans poprzednich meczów to 2:1 Brytyjki. Mecz trwał 2 godziny i 9 minut, zakończył się o 3:11 w nocy,  jako pierwszy w historii rozpoczął się po północy czasu miejscowego.

Venus Williams (USA) – Alize Cornet (Francja) 6:3, 4:6, 6:0
Dajana Jastremska (Ukraina) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 23) 6:3, 3:6, 6:1
Serena Williams (USA, 16) – Eugenie Bouchard (Kanada) 6:2, 6:2
Anastasija Sevastova (Łotwa, 13) – Bianca Andreescu (Kanada, Q) 6:3, 3:6, 6:2