Australian Open: Kubot poza turniejem

45

9. dzień wielkoszlemowego Australian Open zapamiętamy jako niewątpliwie pechowy dzień dla naszych reprezentantów. Los Marcina Matkowskiego podzielił Łukasz Kubot.

Bolesławianin i jego partner Marcelo Melo, w 1/4 finału podejmowali parę Ben Mclachlan/Jan Lennard Struff.W pierwszej odsłonie polsko-brazylijski duet przegrywał z dobrze dysponowanymi rywalami 2:4, ale zdołał wyrównać na po 4. Niestety, w kolejnym gemie turniejowe jedynki po raz kolejny straciły podanie, a kilka chwil później partia padła łupem rywali, wynikiem 4:6.

W drugim secie obie pary szły łeb w łeb, nie przegrywając własnych gemów serwisowych. Doszło do tie-break’a, gdzie zwycięzcy zeszłorocznego Wimbledonu wykorzystali pierwszą piłkę setową i triumfowali 7:4.

W decydującej odsłonie nie zmieniło się nic pod względem zaciętości. Po raz kolejny o zwycięstwie miała zadecydować rozgrywka tie-break’owa. Przy 3:6 liderzy rankingu obronili kolejne dwie piłki meczowe i jak się okazało, były to ostatnie punkty w tegorocznym Australian Open. Set, mecz 1:2.